Barvy a vzory pánských košilí

Dnes už málokdo ví, že ještě v polovině minulého století byly společenské košile zásadně jen bílé. Z barev přišla jako první modrá a postupně se přidávaly další až do dnešní široké palety druhů a odstínů.

Níže uvádíme základní barvy a vzory pánských košilí a doporučujeme jejich vhodné kombinace s různými druhy oblečení.

BÍLÉ PÁNSKÉ KOŠILE

Ještě donedávna se nosily bílé pánské košile hlavně u slavnostních příležitostí a zvlášť významných obchodních jednáních.

Bílé pánské košile však zaznamenávají velký come back. Nosí se dnes také ležérně k jeansům nebo dokonce pod svetr, aniž bychom to museli nutně vnímat jako šosáctví. Zvlášť dobře vypadá bílá pánská košile s límce Kent. Nosí se i s límcem Buton down (límec s knoflíčkama) jako lehce sportovní oděv.

V kombinaci s oblekem se dá volbou vhodné kravaty vykouzlit z prostého, tradičního vzhledu bílé košile velmi elegantní a zajímavý outfit.

Ukázka pánské košile Eterna bílé barvy zde (klasický střih) nebo zde (vyštíhlený střih bez kapsičky).

 

PÁNSKÉ CHAMPAGNE KOŠILE (barva šampaňského)

V současné době je pánská košile champagne téměř srovnatelná co do použití s bílou košilí. Očekává-li se od vás, že budete mít na sobě bílou košili, pak je barva champagne stejně přijatelná. 

Barva šampaňského na košili je zvlášť populární ke svatebnímu obleku, protože šaty nevěsty jsou většinou laděny právě do tónu champagne. Mnoho svatebních párů, které chtějí být perfektně sladěné, si tak ani jinou svatební košili než champagne neumí představit.

Pánská košile barvy šampaňského vypadá nejlépe v kombinaci s tmavým (ideálně černým) oblekem a decentní kravatou s tzv. tónem v tónu (barva na kravatě je stejná jako barva košile). Taková kombinace vytváří u oděvu velmi stylový a ušlechtilý vzhled.

Pánská košile v barvě šampaňského vypadá nejlépe s dvojitou manžetou a manžetovým knoflíčkem, ideálně stříbrné barvy.

Ukázka pánské košile Eterna barvy šampaňského zde.

 

MODRÉ PÁNSKÉ KOŠILE
           

Modrá pánská košile je hned po bílé druhou nejrozšířenější barvou.

Světle modrá barva košile se nosí zejména k obleku, elegantně vypadá jak v kombinaci s černým, tak i hnědým nebo šedým oblekem. S vhodnou kravatou tvoří modrá košile typický oděv businessmana.

Modrá pánská košile se dá také dobře nosit jako volnočasová, například v kombinaci s modrými jeansy představuje lehce ležérní outfit.

Ukázka pánské modré košile Eterna zde.

 

RUŽOVÉ PÁNSKÉ KOŠILE
                                               

Někteří muži se růžové barvě košile vyhýbají. I přesto se růžová barva košile stala už klasikou, bez které by byl pánský šatník nekompletní.

Růžová pánská košile vypadá elegantně zejména s tmavým oblekem a padnoucí kravatou, nejlépe s tone in tone (stejný barevný prvek na kravatě jako na košili). Růžová košile vypadá chic i v kombinaci s tmavě-hnědými kalhotami a tmavou kravatou.

Růžová pánská košile se dá nosit také jako volnočasová košile k modrým jeansům.

Ukázka růžové pánské košile Eterna zde.

 

FIALOVÉ PÁNSKÉ KOŠILE
                                               

Pokud bychom měli jmenovat barvu pánské košile, která je nejvíce módní, pak by to byla právě fialová. Fialová je nastupující barvou a očekává se, že se stane barvou roku 2011.

Pánská košile ve světle fialovém provedení vypadá výborně s tmavomodrým nebo šedým oblekem. Ideální kombinace s kravatou je s tone in tone (stejný barevný prvek na kravatě jako na košili) nebo různé variace barevných odstínů od modré k fialové barvě.

Fialová košile vypadá velmi ladně a elegantně i jako volnočasová v kombinaci s modrými jeansy.

Ukázka fialové pánské košile Eterna zde.

 

PÁNSKÉ KOŠILE S PROUŽKEM
                           

Košile s proužkem byla a je jedna z nejvíce populárních podob pánské košile.

Košili s proužkem lze nosit jak jako volnočasovou, tak jako společenskou košili. Rozhodující přitom je to, zdali je proužek spíše decetní nebo naopak výrazný, dominující.

V případě, že je proužek spíše jemný a podtrhuje základní barvu košile, pak je tato košile vhodná jako společenská do obleku. Velmi oblíbená je kombinace s kravatou stejné či podobné barvy, jako je barva proužku.

Naopak, pokud je proužek výrazný a nebo je výrazná základní barva pánské košile, hodí se košile s proužkem spíše jako volnočasová např. v kombinaci s jeansy. Košile s výrazným proužkem se obvykle nekombinují s kravatou.

Ukázka pánské košile Eterna s proužkem, která je vhodná jako společenská zde.

Ukázka moderní pánské košile Eterna s výrazným proužkem, která je vhodná jako volnočasová zde (bílá s výraznými proužky a vnitřním límcem a manžetou).

 

PÁNSKÉ KOŠILE S KOSTIČKOU
                                      

Pro pánské košile s kostičkou, neboli kárované košile platí v podstatě stejná pravidla jako pro pánské košile s proužkem. U společenských pánských košilí, které se nosí k obleku je vhodná jemná, decentní kostička s kravatou v tónu kostičky.

Naopak u volnočasových košilí jsou zajímavé výrazné až velmi výrazné kostičky. Nastupujícím hitem jsou právě silné, výrazné kostičky, které se dají nosit s jeansy a volnočasovou obuví. Takovýto sportovní outfit je velmi populární zejména u mladých moderních mužů.

Ukázka pánské košile Eterna s kostičkou, která je vhodná jako společenská zde.

Ukázka moderní pánské košile Eterna s výraznou kostičkou, která je vhodná jako volnočasová zde.

 

PÁNSKÉ KOŠILE S VNITŘNÍM LÍMCEM A MANŽETOU
        

Pánské košile s vnitřním límcem a manžetou jsou nejnovějším hitem, který začal svůj raketový růst před rokem 2010.

Příklady moderní pánské košile s vnitřním límcem a manžetou jsou zde.

Napsat komentář

eterna24.cz jsou stránky věnované pánským košilím eterna s cílem informovat o těchto vynikajících košilích a umožnit komunikace se zákazníky.