Jak si košili správně vybrat

Jak si vybrat košili tak, aby vám skutečně padla?

Pokud si košile kupujete často, tak asi pro vás není problém si vybrat tu správnou.

Pokud chcete mít jistotu, že vám košile skutečně padne, ikdyž jste si ji předem nevyzkoušeli, řiďte se 3 základními radami.

1. Obvod krku

Drtivá většina výrobců košilí používá stejné velikostní označení. Pokud svůj obvod krku neznáte, můžete si jej sami změřit. Krejčovským metrem nebo kusem provázku si změříte obvod krku pod úrovní ohryzku. Počet centimetrů pak odpovídá velikosti vaší košile. Typická velikost mužských košilí je mezi 38 – 44 cm.

Pokud vám má košile kolem krku správně padnout, pak byste mezi límec a krk měli být schopni vložit právě jeden prst. To platí zejména, budete-li ke košili nosit i kravatu. Pokud kravatu nosit nebudete, můžete si dovolit mírně volnější límec.

2. Délka rukávu

Pokud máte ruce dlouhé “normálně”, pak vám bude pasovat standardní délka rukávu. Ta je u košilí eterna 65 cm a u košilí Olymp 64 cm (měří se od napojení rukávu k rameni do konce rukávu). Máte-li delší ruce, pak zvolte prodloužený rukáv. Ten u košilí eterna měří 68 cm resp. 69 cm u košilí Olymp. Pokud chcete mít jistotu, jednoduše si změřte svou délku rukou. Opět použijte krejčovský metr nebo provázek a změřte délku od ramenní kůstky k místu cca 1 cm nad spojnici palce a ukazováčku. Bude-li se tato délka blížit 68 cm, pak zvolte prodlouženou délku rukávu.

Více informací o správné délce rukávu naleznete zde.

 

3. Střih košile

Ještě před několika lety jste střih košilí nemuseli vůbec řešit. S nástupem tzv. vyštíhlených střihů, kdy se košile stále více zužují, je dobré dát si pozor i na střih.

Klasický střih se vyznačuje tím, že je košile po stranách rovná. U košilí eterna, Olymp i Marvelis má takovýto klasický střih řada Comfort Fit.

Košile s vyštíhleným (slim) střihem je po stranách vykrojená tak, aby zdůraznila štíhlou figuru. U košilí eterna, Olymp i Marvelis má takovýto slim střih řada Modern Fit. Tento vyštíhlený střih je vhodný pro ty, kteří mají štíhlou až normální postavu.

Košile s extra vyštíhleným (tzv. super slim) střihem je po stranách velmi silně vykrojená. Tento střih se u košilí eterna nazývá Slim Fit a u košilí Olymp a Marvelis Body Fit.

Tabulka vám poradí s vhodným střihem podle vašeho obvodu přes prsa a pas. Ten si opět změříte pomocí krejčovského metru nebo provázku.

 

Pokud si nebudete jisti, zavolejte nám a my vám pomůžeme vybrat si košili, která vám velikostně a střihem padne.

Napsat komentář

eterna24.cz jsou stránky věnované pánským košilím eterna s cílem informovat o těchto vynikajících košilích a umožnit komunikace se zákazníky.