Jak se pozná luxusní košile?

Jsou košile, které jsou drahé.

Jsou košile, které jsou moderní.

A jsou košile, které jsou kvalitní.

Základem luxusní košile by měla být především vysoká kvalita. A to jak kvalita materiálu, tak kvalita zpracování. V následujícím článku si ukážeme, podle čeho poznáte opravdu luxusní a kvalitní košili, za kterou se vyplatí vydat peníze.

Materiál luxusní košile
 

Alfou a omegou kvalitní pánské košile je materiál. U kvalitní košile nepřichází do úvahy žádný jiný materiál než 100% bavlna. Bavlna výborně dýchá, je pružná, dobře se nosí a velmi dobře pere. Ovšem není bavlna jako bavlna. Pouze 3% světové sklizně bavlny splňuje podmínky pro bavlnu nejvyšší kvality. Bavlna nejvyšší kvality se vyznačuje především tím, že má extra dlouhé vlákno. To musí měřit minimálně 35,7 mm. Bavlna s takovýmto dlouhým vláknem roste v Egyptě a na jihu Spojených států, kde jsou pro pěstování bavlny ideální klimatické podmínky. Toto mimořádně dlouhé vlákno je obzvláště jemné a má vynikající vlastnosti pro další zpracování. V porovnání s normální bavlnou, má o 40% vyšší odolnost a trvanlivost.

Pánské košile eterna jsou ušity ze 100% bavlny swiss cotton, která je vyrobena ve Švýcarsku pouze z bavlny té nejvyšší kvality.

Bavlnu nejvyšší kvality poznáte tak, že je příjemná na dotek, krásně se nosí a i po celodenním nošení drží tvar a vypadá upraveně. Navíc mnohem déle vydrží a vypadá výborně i po mnoha letech.

Příkladem špičkového materiálu u luxusní Košile Eterna mohou být košile z Natté. Ten představuje zvlášť jemný a ušlechtilý materiál, který je velmi příjemný na omak i na nošení. 

Příklad luxusní košile Eterna 1863, které jsou etalonem mezi společenskými a business košilemi.

Více o kvalitách košil značky eterna.

Linie a střih luxusní košile

Bez ohledu na to, zdali je zrovna v módě vyštíhlený slim střih nebo náprsní kapsička, měla by být luxusní společenská košile ušita v čisté a jednoduché linii. Košile by neměla mít žádné výstřelky jako např. přišitá poutka na zádech, více než jedna kapsička nebo příliš extravagantní límec nebo manžeta. Moderní společenská košile by měla mít přiměřený střih, neměla by být ani příliš volná ani by neměla obepínat tělo příliš těsně.

Košile eterna rozlišují mezi klasickým střihem (řada Comfort Fit, která se dříve jmenovala Blackline), mírně vyštíhleným (řada Modern Fit, která se dříve jmenovala Redline) a výrazně vyštíhleným střihem (řada Slim Fit, která se dříve jmenovala Red by Eterna Super slim)

Zpracování luxusní košile

Kvalitní zpracování je stejně podstatné jako kvalitní materiál. Ať už si necháváte košili ušít nebo si kupujete konfekční košili, vždy se přesvědčte, zdali je košile kvalitně a precizně ušita. Poznáte to na stehu, jeho čistotě a rovnosti, na zpracování detailů (např. rukávy, límec), na ukončení stehu nebo na tom, jak pevně je přišitý knoflíček.

Košile jsou většinou ušity nejlépe tam, kde má řemeslné krejčovství dlouhou tradici. Mezi takové země můžeme zařadit i Českou republiku resp. bývalé Československo, kde existovala a zčásti stále ještě existuje bohatá tradice šití pánské konfekce.

Na rozdíl od mnoha jiných modních značek, které šijí košile především tam, kde je to levné a stěhují výrobu do Asie, vyrábí eterna svou produkci výhradně v Evropské unii. Většina produkce pochází ze Slovenska a část také z České republiky.

Límec luxusní košile

Kvalitní společenská košile respektuje u límce určité zásady. Formální košile by neměla mít (až na výjimky) límec s knoflíčky. Ten je vyhrazen pouze pro neformální, volnočasovou košili. Klasická společenská košile má buď zavřenější spičaté límečky nebo rozevřenější širší límeček. Důležité je, abyste límec přizpůsobili svému krku. Mužům s kulatým obličejem nebo krátkým mohutným krkem sluší lépe špičaté límečky s kratším stojáčkem. Naopak mužům s dlouhým spíše štíhlým krkem nebo mužům s protáhlým obličejem sluší více širší límeček s vyšším stojáčkem. Pokud je límec rozevřenější, váže se k němu širší uzel a naopak.

V anglosaských zemích se můžeme setkat i s límečkem s poutkem. Poutko se zapíná pod kravatou a tím „vytlačuje“ kravatu dopředu, aby byl uzel více plastický a lépe vynikl.

Manžeta luxusní košile

Hezká a dobře provedená manžeta je klenotem každé košile.

Jednoduchá manžeta se zapíná na jeden knoflík. Mnohdy bývají dva knoflíky vedle sebe, aby se dala nastavit šíře manžety. Dva manžetové knoflíky nad sebou mají pouze estetický význam.

Skutečně luxusní košile by měla mít dvojitou neboli tzv. francouzskou manžetu, která se zapíná na manžetový knoflíček. Francouzská manžeta se hodí k distingovanému business stylu a ke všem formálním a slavnostním příležitostem.

U luxusních pánských košilí je manžeta rovná nebo zaoblená a měla by být sladěna s tvarem límce. 

Skutečným vrcholem v řadě luxusních košilí u eterna jsou košile s dvojitou (francouzskou) manžetou a skrytým zapínáním, které jsou vhodné promimořádné a slavnostní chvíle. Ukázka luxusní košile s dvojitou manžetou s skrytým zapínáním.

Knoflíčky luxusní košile

Luxusní pánská košile by měla mít vkusné perleťové knoflíčky, které jsou spíše malé a nenápadné. Jako levnější alternativa perleti se používá i polyesterová pryskyřice. Každopádně platí, že kvalitní pánská košile má knoflíček, který je po obvodu hladký a má čtyři dírky.

Zákaznická loajalita

Asi nejlepším indikátorem kvality košile je to, zda si ji zákazník koupí i opakovaně.

Značka eterna má jednu z nejvyšších měr loajality vůbec. Její vysoké prodeje jsou při totální absenci investic do marketingu a komunikace postaveny právě na zákaznické spokojenosti a loajalitě. Zákazníci si pánské košile eterna kupují pro jejich vysokou kvalitu, s jakou jsou vyráběny už celých 150 let.

Článek připravil internetový obchod eterna24.cz s využitím knihy Styl úspěšného muže, kterou lze doporučit všem zájemcům o pánskou módu a vhodné oblékání.

1 komentář u „Jak se pozná luxusní košile?“

Napsat komentář

eterna24.cz jsou stránky věnované pánským košilím eterna s cílem informovat o těchto vynikajících košilích a umožnit komunikace se zákazníky.