Správná délka rukávu košile

 

JAK DLOUHÝ MÁ BÝT RUKÁV U KOŠILE?

Stejně jako délka kalhot, je délka rukávu u košile je velmi důležitá.

Příliš krátký stejně jako příliš dlouhý rukáv nevypadá dobře a je známkou přehnaně ležérního přístupu ke společenskému odívání.

Základním pravidlem je, že rukáv košile by v žádném případě neměl dosahovat pod úroveň zápěstí a to ani ohneme-li ruku v lokti.

Při spuštěné ruce a rozevřeném knoflíčku by manžeta měla dosahovat ke kořenu palce, tj. cca 2 cm nad spojnici palce a ukazováčku.

delka rukavu

V případě dvojité manžety může být rukáv ještě o cca 1 cm delší.

 

Většina mužů nosí košile se standardní délkou rukávu. Standardní délka rukávů u košilí eterna je 65 cm.

 

 KOŠILE S PRODLOUĚNÝM RUKÁVEM

Ze zkušenosti však víme, že cca 15% mužů normální délka rukávu nevyhovuje. V takovém případě dosahuje rukáv k nebo dokonce pod zápěstí, což rozhodně nepůsobí dobře. V takovém případě je je vhodnější košile s prodlouženým rukávem. Ten se u eterna vyrábí v délce 68 cm tedy o 3 cm delší než u normální délky rukávu.

Důvodů, proč někteří muži potřebují košili s prodlouženým rukávem může být více. Obvykle se jedná o větší růst rukou nebo o jiný poměr mezi obvodem krku určujícím velikost košile a velikostí postavy. Jinými slovy; člověk může mít užší obvod krku než by odpovídalo mohutnosti jeho postavy. A vzhledem k tomu, že u konfekčních střihů je u menších velikostí kratší rukáv, může docházet k tomu, že normální délka rukávu je pro takovéhoto muže příliš krátká. 

Košile s prodlouženým rukávem máme v nabídce v různém barevném provedení a to jak v rovném klasickém střihu (řada Comfort Fit, dříve označovaná jako Blackline) i v moderním vyštíhleném tzv. slim střihu (řada Modern Fit, dříve označovaná jako Redline).

 

KOŠILE S EXTRA PRODLOUŽENÝM RUKÁVEM

Pro muže, kteří mají opravdu hodně dlouhé ruce je možné u eterny objednat na vyžádání i košile s extra prodlouženým rukávem. Ten má délku 72 cm a je k dispozici v bílé a černé barvě v klasickém, vyštíhleném i super slim střihu. Máte-li o extra prodloužený rukáv zájem, obraťte se na nás.

 

KOŠILE SE ZKRÁCENÝM RUKÁVEM

Hovoříme-li o košilích s prodlouženou délkou rukávu, je potřeba zmínit také opak. To jsou košile se zkráceným rukávem. Jsou vhodné pro muže, kteří mají naopak kratší ruce, než by odpovídalo „normálnímu“ konfekčnímu střihu dané velikosti. V tomto případě mají košile zkrácený rukáv, který u eterna měří 59 cm.

Na eterna24.cz je možné zkrácený rukáv objednat na vyžádání. Košile se zkráceným rukávem jsou k dispozici v řadě Comfort Fit (klasický střih s kapsičkou) v několika barevných provedeních. Máte-li o zkrácený rukáv zájem, napište nám nebo nám zavolejte, rádi Vám jej nabídneme.

1 komentář u „Správná délka rukávu košile“

  1. Vzdyt i u konfekce se da delka rukavu upravit – ve vetsich mestech je techto sluzeb spousta, staci hledat, nekdy poradi rovnou v obchode. A na venkove se treba najde nejaka tetka, ktera umi solidne sit a rada si privydela?

Napsat komentář

eterna24.cz jsou stránky věnované pánským košilím eterna s cílem informovat o těchto vynikajících košilích a umožnit komunikace se zákazníky.