Druhy materiálu pánských košilí

Všechny pánské košile eterna jsou ušity ze 100% bavlny swiss cotton. Všechny jsou nežehlivé, s úpravou proti krčení a absorpci pachů (tzv. anti-smell).

Podle práce s bavlněným vláknem rozeznáváme u pánských košil několik druhů materiálu.

 

Popeline (česky popelín)

Popelín patří k nejpoužívanějším látkám pro pánské košile. Vyrábí se tak, že základní osnova (tj. primární látka) sestává z velmi hustých jemných vláken, která jsou prošita plnou nití (tzv. útkem). Tím vzniká velmi hladký a neprůhledný jednolitý materiál, který je vysoce odolný a prodyšný.

Ukázka pánské košile Eterna z materiálu Popeline (popelín) zde.

 

Chambray (česky šambré)

Materiál chambray vzniká tak, že základní osnova (tzv. primární látka) je bílá a je propletena napříč barevnými nitěmi. Tím dochází k tzv. Faux-Uni efektu (látka se jeví jako zdánlivě jednobarevná) a materiál získává na hladkosti a velmi jemném, elegantním vzhledu. Pánské košile z materiálu chambray (šambré) se velmi dobře hodí k oblekům.

Ukázka pánské košile Eterna z materiálu chambray zde.

 

Milleraye (někdy se označuje jako Millrayé)

Milleraye pochází z francoutštiny a označuje výraz pro “tisíc proužků”. Materiál je v tomto případě utkán z mnoha velmi jemných a tenkých nití. Nitě se tkají velmi těsně k sobě, materiál je proto mimořádně jemný. Používá se u luxusních košilí. Obvykle se kombinují dvě barvy nití, aby košile získala na zajímavém lesklém vzhledu.

 

Twill (česky kepr)

Twill neboli kepr je u pánských košilí velice oblíbený materiál. Vyrábí se tak, že útek (nit, která protkává osnovu) střídavě podbíhá a nadbíhá osnovu (primární látka). Útek je vždy jednu nit pod a dvě nitě nad osnovou. Tím vzniká typická diagonální struktura košile. Pánská košile tím získává lehce třpytivý a zajímavý akcent. Značka eterna používá pro svou nejvyšší řadu tzv. Feintwill, což znamená zjemněný twill, u něhož je diagonální struktura potlačena. Košile ale působí mimořádně jemně.

Ukázka pánské košile Eterna z materiálu Fein Twill zde.

 

Natté

Natté je příbuzný Twillu (česky kepru) a vyrábí se podobným způsobem. Je velmi příjemný a měkký ale zároveň taky velmi lehký. Tato tkanina je velmi vzdušná a výborná pro odvádění tepla od těla.

Ukázka pánské košile Eterna z materiálu natte zde.

 

Fil-a- Fil (česky vlákno na vláknu)

Materiál fil-a-fil vzniká tak, že osnova (tzv. primární látka) sestává ze dvou i více barevných nití. Jinou barvu může mít i útek (nit, která protkává osnovu). Tím vznikají velmi rozmanité barevné i vzhledové kombinace, čož propůjčuje pánské košili na zajímavosti.

 

Oxford

Materiál oxford se používá často u volnočasových až sportovních pánských košilí. Vzniká tak, že základní osnova (primární látka) se obarví a proplétá se příčně bílou nití. Oxford může být jemnější i silnější v závislosti na použité niti. V každém případě platí, že tento materiál je velmi měkký a přesto odolný. Používá se nejčastěji v kombinaci s tzv. button down límcem (límec na knoflíčky)

Ukázka pánské košile Eterna z materiálu Fein Oxford zde.

 

Rybí kost

Druh materiál rybí kost je příbuzná twilli (česky kepru). Na struktuře látky košile je typický vzor cik-cak, který vzniká tak, že útek (nit, která protkává primární látku) střídá směr v pravidelných intervalech.

 Ukázka pánské košile Eterna z materiálu rybí kost zde.

 

Two Ply

Materiál two play je velmi kvalitní, neboť v tomto případě se tkají nitě jak ze základní osnovy (primární látka) tak z útku (nit, která protkává primární látku). Materiál two play je velice příjemný na dotek a velmi dobře se nosí. Zároveň je velmi odolný a nekrčivý bez jakékoli další úpravy.

Ukázka pánské košile Eterna z materiálu Two Ply je zde.

1 komentář u „Druhy materiálu pánských košilí“

Napsat komentář

eterna24.cz jsou stránky věnované pánským košilím eterna s cílem informovat o těchto vynikajících košilích a umožnit komunikace se zákazníky.