Svatební košile

Jak má vypadat správná svatební košile?

Základní pravidlo zní, že první výběr svatebních šatů by měla mít vždy nevěsta. Ženich pak volí takový oděv, který se hodí ke stylu nevěstiných šatů.
Nejdůležitější pro oblečení ženicha je kvalita látky a střih. Ženich se musí ve zvoleném oděvu cítit především příjemně.
Dnešní ženichovo oblečení je móda poměrně nedávná. Až do poloviny 20-tého století totiž platilo, že pánové si na svatbu vždy oblékali tmavě modrý nebo černý žaket a k němu patřil i nezbytný tvrdý klobouk (buřinka), rukavice a kytička v klopě.
I dnes dává některý ženich přednost fraku (zejména v anglosaských zemích).

Jaký zvolit ke svatební košili oblek a jakou zvolit kravatu?

Bílá svatební košile i svatební košile v barvě champagne se nejlépe hodí k tmavému obleku v tmavě modré nebo černé barvě.
Pro vázanku nebo motýlek zase platí, že by měly být sladěny s barvou nevěstiných šatů. U svatební košile v barvě champagne platí, že se k ní nejlépe hodí kravata s tone in tone (tzv. tón v tonu, kdy jsou dva odstíny stejné barvy, z nichž jeden je zvýrazněn).

Materiál svatební košile

Košile by měla být zcela určitě z přírodního materiálu. Nejvhodnějším materiálem je kvalitní 100% bavlna, ve které se bude ženich cítit příjemně i po celodenní svatebním maratonu.
Chcete-li udělat dobrý dojem, zvolte skutečně kvalitní bavlnu ideálně v nemačkavém provedení. Pohled na svatební košili by měl být příjemný i po dlouhém nošení a pomačkaná košile by dojem zbytečně zkazila. 
Budete-li se rozhodovat o konkrétním materiálu bavlny, můžete si vybrat mezi mnoha tkaninami. Za všechny jmenujme alespoň popelín, kepr, šambré, fil a fil, natte nebo two play.

Kapsička a límec u svatební košile

Samostatnou kapitolou svatební košile je kapsička. Mít košili s kapsičkou není samozřejmě nic trestuhodného. Nicméně bude vypadat lépe, pokud bude košile bez kapsičky a to zejména u velmi slavnostních gala košilí.

U límce u košile působí dobře, pokud obepíná krk co nejblíže. Samozřejmě, nic se nesmí přehánět a límec vás nesmí škrtit. Dále platí, že na šíji by měl límec košile mírně vyčuhovat ze saka.

Barva svatební košile

Pokud jde o barvu, existují v podstatě  jen dvě barvy svatební košile, které si může ženich obléci, pokud chce dodržet pravidla odívání. Je to svatební košile v bílé barvě a v barvě champagne (barva šampaňského).

Bílá barva se hodí k nevěstiným šatům, které jsou ve stejném barevném provedení. Naopak, pokud má nevěsta šaty v barvě champagne, pak je vhodné si vzít i košili v barvě champagne.

Provedení a střih svatební košile

Svatební košile, která můžeme označit jako “základní”, ale naprosto vhodnou a dostačující bude bílá nebo champagne s jednoduchou manžetou.

Takovéto svatební košile máme jak v klasickém střihu s kapsičkou, tak ve vyštíhleném (slim) střihu bez kapsičky. 
Příklad takovéto svatební košile je zde (bílá hladká) nebo zde (hladká champagne).

 kosile24_12          

Pokud chcete dodat své svatební košili na eleganci a noblese, zvolte košili s dvojitou manžetou. Manžetový rukáv vyžaduje samozřejmě manžetový knoflíček. Ke svatební košili v barvě šampaňského se nejlépe hodí stříbrný manžetový knoflíček. K bílé svatební košili se pěkně hodí knoflíček s tmavým kamenem.

Kosile24.cz prodává takovéto svatební košile jak v klasickém střihu s kapsičkou, tak ve vyštíhleném (slim) střihu bez kapsičky.

V případě vyštíhleného střihu je k dispozici i bílá košile s dvojitou manžetou s prodlouženým rukávem.
Příklad svatební košile s dlouhým rukávam a dvojitou manžetou je zde (bílá).

kosile45_1  kosile45_3      

Pokud chcete, aby vaše košile byla dokonalá, zvolte takovou, která má kromě dvojité manžety i skryté zapínání knoflíčků. To znamená, že knoflíčky na hrudi jsou schovány pod ohybem látky a nejsou vidět. To dodá košili na výjimečně slavnostním vzhledu. 
Eterna24.cz prodává takovéto slavnostní svatební košile jak v klasickém střihu, tak ve vyštíhleném (slim) střihu. V obou případech je košile bez kapsičky.

Pro manžetové knoflíčky platí to stejné, jako jsme uváděli v odstavci výše.
Příklad svatební košile s dvojitou manžetou a skrytým zapínáním je zde(bílá) nebo zde(champagne).

kosile37_3  kosile38_1

          

Napsat komentář

eterna24.cz jsou stránky věnované pánským košilím eterna s cílem informovat o těchto vynikajících košilích a umožnit komunikace se zákazníky.